انواع نقشه های ساختمانی و غیر ساختمانی و کاربرد آنها (11)

انواع نقشه های ساختمانی و غیر ساختمانی و کاربرد آنها

در این نوشته با شش دسته  نقشه های ساختمانی آشنا میشویم . نقشه های فاز یک ، نقشه ها فاز دو ، نقشه های شهرسازی ، نقشه های سیویل ، نقشه های تاسیسات مکانیکی و نقشه های تاسیسات الکتریکی.

ادامۀ مطلب

تفاوت تفکیک با افراز (7)

تفاوت افراز وتفکیک

-در این نوشته تعریفی از  دو حالت تقسیم ملک یعنی تفکیک و افراز ارائه شده و سپس تفاوت های تفکیک با افراز بیان می شود . با ما همراه باشید .

ادامۀ مطلب

کاداستر چیست ؟ (3)

کاداستر چیست ؟

اجرای کاداستر ، از بسیاری از دعواهای مالکیتی و حقوقی در کشور جلوگیری میکند . در این نوشته با تعریف کاداستر ، انواع ، اجزاء ، مزایا و تاریخچه آن آشنا میشویم :

ادامۀ مطلب

خیابان سی تیر تهران ؛ تبدیل جاذبه منفی به یک جاذبه خوشمزه ! (4)

خیابان سی تیر تهران ؛ تبدیل جاذبه منفی به یک جاذبه خوشمزه !

-خیابان سی تیر تهران ؛ نمونه ای است از یک تصمیم شجاعانه مدیریت شهری برای تبدیل یک خیابان شب مرده با جاذبه منفی به یک خیابان با جاذبه مثبت و خوشمزه ! در این نوشته با این خیابان و تغییر چهره آن آشنا میشویم :

ادامۀ مطلب

برج میلاد خوب یا بد ؟

نقش برج میلاد در زلزله تهران و بررسی شایعه ژاپنی ها در مورد برج میلاد

-اگر زلزله ای در تهران بزرگ اتفاق بیفتد ، برج میلاد در مدیریت این بحران چه کمکی خواهد کرد ؟ آیا برج میلاد در مکان درستی احداث شده است ؟

-در این نوشته با نقش برج مخابراتی ـ تلویزیونی میلاد تهران در مدیریت بحران پس از بروز زلزله در تهران آشنا شده و جوابیه ای به شایعه ژاپنی در مورد برج میلاد داده میشود :

ادامۀ مطلب

سازه راس برج میلاد

مونتاژ پای کار ، نصب در ارتفاع 300 متری ؛ روایتی از نصب سازه راس در برج میلاد

سازه راس برج میلاد ،  وزن تقریبی برابر با دو هزار تن دارد و این سازه غول پیکر ، باید در ارتفاع 300 متری از سطح  زمین نصب  میشد . کاری بسیار سخت و دشوار !  در این نوشته با ابتکارات مهندسین ایرانی در نحوه اجرای این سازه عظیم آشنا می شویم :

ادامۀ مطلب

سیمان امیخته پوزولانی یا سیمان پرتلند پوزولانی (1)

چرا تولید و مصرف سیمان های آمیخته ؟

بنا به ضرورت های مختلف، سال هاست سیمان های آمیخته پوزولانی در دنیا تولید شده است . ویژگی های مثبت این سیمان ها در ساخت بتن های مختلف، تولید و مصرف روز افزون آن ها را باعث شده است. در این مطلب در مورد چرایی تولید و مصرف سیمان های آمیخته توضیحاتی ارائه شده است :

ادامۀ مطلب

چهار گروه بناهاي بومي استان گيلان (1)

چهار گروه بناهای بومی استان گیلان

بناهای بومی استان گیلان را از نظر چگونگی ساخت ، شکل و فرم می توان به چهار گروه کلی تقسیم نمود که از غربی ترین تا شرقی ترین نقطه دیار باران مصداق دارد :

ادامۀ مطلب