خرندخانه اصفهان (3)

ساختمان خرند خانه اصفهان

خانه خرند یک ویلای مسکونی سه طبقه است. ارتباط مناسب همکف با کاربری های موجود مانند: آبنما در ضلع غربی ساختمان و استخر در ضلع شمال به بهبود شرایط فیزیکی و اقلیم کمک کرده و نمای مناسبی در در مقابل نشیمن خانه ایجاد نموده است.در ادامه با شرح معماری خرندخانه با ما همراه باشید.

طبقه اول شامل یک تراس گسترده روبروی پذیرایی می باشد که در ادامه تراس در این طبقه اتاق خواب تعبیه شده است. در طبقه دوم حجم قابل توجهی از خانه حذف شده تا حیاط برای طبقه بالا فراهم شود.

خرندخانه اصفهان (2)

خرندخانه اصفهان (6)

نمای شیب دار برای ارائه حریم خصوصی و سایه مناسب برای استفاده در طول روز به حیاط اضافه شده است. نمای شیب دار برای جلوگیری از کاهش میزان نور اتاق نشیمن و بخش دیگر حیاط نیز استفاده می شود.

خرندخانه اصفهان (3)

خرندخانه اصفهان (4)

علاوه بر چشمه آب، کمی جلوتر از اتاق نشیمن برخی از گلدانها نیز به منظور درک حیاطی واقعی تر گسترش یافتند و برخی از امکانات مانند سینک، شومینه و نیمکت نیز قرار داده شد.سقف حیاط نیز طوری با استفاده از چوب ساخته شد تا در زمان برگزاری جشن ها و مراسم های خانگی بتوانند یه خوبی از چشم انداز آسمان استفاده نمایند.

خرندخانه اصفهان (1)

در این خانه به جز ارائه فضای سبز حیاط سنتی ایران شامل عناصر آب و نور و حریم خصوصی می باشد.

خرندخانه اصفهان (5)

خرندخانه اصفهان (7)

مطالب مشابه:

پاورپوینت خانه ویلا و مجتمع های مسکونی طراحی شده توسط علیرضا تغابنی

پاورپوینت تحلیل و بررسی 12 خانه آپارتمان و مجتمع مسکونی

 

Email this to someoneDigg thisShare on RedditShare on LinkedInShare on Google+Share on FacebookTweet about this on Twitter
دو زبانه زیر محتوای زیر را تغییر می دهد

حسین عرب

کارشناس مهندسی عمران - دارای پروانه اجرا و نظارت از سازمان نظام مهندسی خراسان رضوی - علاقه مند به شعر ، سینما و ادبیات - برای مشاوره در زمینه های اجرائی با این شماره تماس بگیرید :09154008845