برج درختی تورنتو (1)

برج درختی تورنتو

این برج دارای ۱۸ طبقه و ۶۲ متر ارتفاع است که در راستای روند توسعه‌‌‌‏های جدید در تورنتو، قرار است به هدف الحاق عناصر طبیعی به بناهای عظیم شهری جامه عمل بپوشاند. تمام دور تا دور این برجِ درختی بالکن‌‌‌‏هایی قرار دارد که داخل‌‌‌‏شان با درختچه‌‌‌‏ها، گلدان‌‌‌‏ها و باغچه‌‌‌‏های کوچک پر شده است.

گروه معماران پندا در تورنتو ایده ساخت یک برج بر اساس اصول طراحی پایدار و اکولوژیک را ارائه کرده‌اند. این برج درخت یک ساختمان 62 متری 18 طبقه است که 4500 متر فضای مسکونی و 550 متر فضای عمومی را شامل می‌شود.

برج درختی تورنتو (2)

فضای عمومی این برج شامل یک کافه، یک مهد کودک و سالن اجتماعات است. طراحان این برج معتقدند معماری به مثابه پلی فرهنگ، مردم و طبیعت را به هم متصل می‌سازد تا زندگی بهتری را برای آنها فراهم آورد. شهرهای ما مجموعه‌ای از فولاد و بتن و شیشه است در حالی که این برج نمایی از چوب و گیاهان را در شهر ایجاد کرده که به ساختمان زندگی می‌بخشد و می‌تواند الگویی برای توسعه‌های دوستدار محیط زیست باشد. 

برج درختی تورنتو (3)

نمای بیرونی ساختمان هم از بالا تا پایین، به جای شیشه یا مواد بتنی رایج، از چوب طبیعی پوشیده خواهد شد.

برج درختی تورنتو (4)

این پروژه عظیم شامل بخش اصلی فضای مسکونی و نیز فضاهای عمومی همچون کافه، مهدکودک و کلاس‌‌‌‏های آموزشی است.

برج درختی تورنتو (5)

شرکتی که قرار است برج درختی تورنتو را بسازد، در استفاده از عناصرطبیعی به معماری شهری شناخته شده و این شرکت هر آنچه غیر از بتن سرد را که با محیط شهری پیوسته است، به نرمی و ملایمت به بناها اضافه می‌‌‌‏کند.

برج درختی تورنتو (6)

مطالب مشابه

پاورپوینت برج های سبز مسکونی کوثر مشهد

پاورپوینت برج الحمرا کویت

پاورپوینت بررسی سازه برج کپیتال گیت

Email this to someoneDigg thisShare on RedditShare on LinkedInShare on Google+Share on FacebookTweet about this on Twitter
دو زبانه زیر محتوای زیر را تغییر می دهد

حسین عرب

کارشناس مهندسی عمران - دارای پروانه اجرا و نظارت از سازمان نظام مهندسی خراسان رضوی - علاقه مند به شعر ، سینما و ادبیات - برای مشاوره در زمینه های اجرائی با این شماره تماس بگیرید :09154008845