کرتین وال چیست ؟

نمای کرتین وال یکی از زیباترین نماهای مدرنی است که با توجه به کاربرد شیشه و آلومینیوم در آن از شرایط و ویژگیهای منحصر به فردی برخوردار می باشد…

فن آوری این نمای شیشه ای در نیمه دوم قرن بیستم در بازار جایی برای خود پیدا کرد و با گسترش استفاده از آنها رفته رفته نمونه و مدل های متنوعی از نماهای شیشه ای به بازار عرضه شد.

 با ورود نماهای شیشه ای که در آنها  از تیغه های عمودی استفاده شده بود و همچنین برای قاب بندی ها مفید بود و بعدها با ورود نیمه قاب کردن و بعد از آن بدون قاب کردن و در سالیان جدید با ورود نماهای شیشه ای اسپایدری رونق خاصی در استفاده از نماهای شیشه ای ایجاد شد و شفافیت نماها زیادتر گشت.

کرتین وال (5)

با تولید شدن شیشه های رفلکس به  کارگیری  این گونه شیشه ها در نمای ساختمانهای آسمانخراش و برجها متداول گشت.

به کارگیری نمای شیشه ای افزون بر زیبایی مخصوص به خود مصرف نور را نیز کنترل می کند.

همینطور شیشه های دو یا سه جداره یک لایه عایق صوتی و حرارتی خوبی را پدید می آورند.

  • نمای کرتین وال:

نمای کرتین وال یکی از زیباترین نماهای مدرنی است که با توجه به کاربرد شیشه و آلومینیوم در آن از شرایط و ویژگیهای منحصر به فردی برخوردار می باشد.

این نوع نما کاملا بصورت صنعتی ساخته می شود و شرایط نصب آن به گونه ای است که انعطاف پذیری خاصی در مواجهه با تنشهای ناشی از زلزله و نشست های احتمالی ساختمان در مواقع اضطراری دارد.

کرتین وال (1)

کرتین وال (7)

  • تقسیم بندی نمای کرتین وال:

این نوع نما از نمای شیشه ای به دو مدل روکوب و لامل تقسیم میشود.

کرتین وال (3) کرتین وال (4)

  • مدل روکوب:

در مدل روکوب دار ابتدا شبکه بندی سطح نما با سازه های سبک و یا نیمه سنگین فلزی به صورت کامل زیرسازی میشود . سپس پروفیل های روکوب به همراه شیشه بر روی شبکه بندی سوار می گردند.

وجود لاستیک های آببندی و هوابندی در اطراف پروفیل های روکوب ورود آب و هوا را به داخل غیر ممکن می سازد.

  • مدل لامل :

در مدل لامل به دلیل اینکه سطح مقطع پروفیل آلومینیومی بزرگ می باشد از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است به همین دلیل احتیاجی به شبکه بندی فلزی نما جهت زیر سازی نمی باشد و خود پروفیل های آلومینیومی به وسیله پلیت که با پیچ های لوبیایی داخل آن قابل رگلاژ می باشد به ساختمان متصل میگردد.

کرتین وال (2)

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نمای کرتین وال یا همان دیوارهای پرده ای به لینک زیر مراجعه بفرمائید :

پاورپوینت نمای کرتین وال

دو زبانه زیر محتوای زیر را تغییر می دهد

حسین یوسفی