کتابخانه و کتاب فروشی

کتابخانه و کتاب فروشی سارایوا

کتابخانه و کتاب فروشى سارایوا در شهر “ریودژانیرو” برزیل واقع شده است و در سال ٢٠١٣ توسط گروه معمارى “استودیو آرتور کاساس” طراحى و اجرا شده است.

کتابخانه را خوب طراحی کنیم ….

شاید به جرات می توان گفت یکی از علل آسیب پذیری یک جامعه پایین بودن سرانه مطالعه مردم آن جامعه می باشد . نقش طراحان در افزایش سرانه کتاب و کتاب خوانی ، طراحی فضاهای متفاوت و مناسبی چون کتابخانه و کتاب فروشی ها می باشد .گروه معمارى “استودیو آرتور کاساس” باطراحی چنین کتابخانه و کتاب فروشی در ارائه چنین فضاهای قدم برداشته اند .

کتابخانه کتابخانه photo_2015-11-10_13-02-34

جذب مخاطب مهمترین خواست یک  معمار

مهمترین خواست معمار ایجاد فضایى بوده است که علاوه بر جذب مخاطب بتواند کاربران را ترغیب به ماندن در فضا کند و اوقات فراغت آنها را نیز پر کند و با ارتفاع دادن به فضا و طراحى قفسه هاى کتاب بلند و باشکوه و سادگی نقش جایگاه و عظمت کتاب و کتابخوانی بیان می کند .با استفاده از رنگ ها گرم  تا حدی زیادى به خواسته هاى خود که جذب بهتر و خاطر انگیز بودن فضا ی در این کتابخانه رسیده است.

کتابخانه کتابخانه 13483

قطعا شما هم دوست دارین در این شرایط مطالعه کنید ..

یکی از مواردی که در این کتابخانه و کتاب فروشی می توان دید انواع مبلمان ها و نحوه چیدمان آنها هست که به شما این  انگیزه رو میده که ساعت ها از آن استفاده کنید  استفاده از مبلمان راحت و ترجیحا غیر رسمى که مخاطب را براى نشستن و کتاب خواندن ترغیب کند.ایجاد نشیمن هاى راحت براى مطالعه و استراحت بر خلاف عرف معمول و قدیمى که از مبلمان خشک و رسمى و فضاهاى بسته براى کتابخانه ها و کتاب فروشى ها استفاده میشد و همچنین گسترش فضاى باز براى جریان داشتن روابط حرکتى آزاد و استفاده از تم گرم و دلنشین، تا حد زیادى به خواسته هاى خود رسیده است.

 13495 13496 13480

آزادی را به خریداران کتاب هدیه بدین …

 یک کتاب فروشى و کتابخانه را به فضایى جذاب براى مخاطبان تبدیل کند توجه به طراحى داخلى و ایجاد فضایى دعوت کننده است که مخاطب در آن احساس راحتى کند و از زمانى که صرف میکند لذت ببرد، در همین راستا توجه به سیرکولاسیون و روابط حرکتى در داخل فضا بسیار مهم است و ، امروزه توجه طراحان ایجاد محیطى باز، متنوع و راحت است و به مخاطب و مشترى آزادى عمل بیشترى میدهد تا با فراغ بال کتاب دلخواه خود را پیدا کند، بخواند و یا خریدارى کند.

13504     13503

photo_2015-11-10_13-02-07  13505

پلانها را دنبال کنید …

طراحی و سیرکولاسیون این کتابخانه هم نیاز به بررسی بهتر دارد که  بهتر شما در موردش نظر بدین و خوشحال میشم اون هارو با سایت خودتون  ppt90.ir به اشتراک بزارین .

13497 13498 13499   13500 13501

 

مطالب مشابه :

پاورپوینت کتابخانه ها Libraries

Email this to someoneDigg thisShare on RedditShare on LinkedInShare on Google+Share on FacebookTweet about this on Twitter