کتابخانه و کتاب فروشی سارایوا

کتابخانه و کتاب فروشى سارایوا در شهر “ریودژانیرو” برزیل واقع شده است و در سال ٢٠١٣ توسط گروه معمارى “استودیو آرتور کاساس” طراحى و اجرا شده است. کتابخانه ای که شما را وادار به خواندن میکند …

کتابخانه را خوب طراحی کنیم ….

شاید به جرات می توان گفت یکی از علل آسیب پذیری یک جامعه پایین بودن سرانه مطالعه مردم آن جامعه می باشد . نقش طراحان در افزایش سرانه کتاب و کتاب خوانی ، طراحی فضاهای متفاوت و مناسبی چون کتابخانه و کتاب فروشی ها می باشد .گروه معمارى “استودیو آرتور کاساس” باطراحی چنین کتابخانه و کتاب فروشی در ارائه چنین فضاهای قدم برداشته اند .

کتابخانه کتابخانه photo_2015-11-10_13-02-34

جذب مخاطب مهمترین خواست یک  معمار

مهمترین خواست معمار ایجاد فضایى بوده است که علاوه بر جذب مخاطب بتواند کاربران را ترغیب به ماندن در فضا کند و اوقات فراغت آنها را نیز پر کند و با ارتفاع دادن به فضا و طراحى قفسه هاى کتاب بلند و باشکوه و سادگی نقش جایگاه و عظمت کتاب و کتابخوانی بیان می کند .با استفاده از رنگ ها گرم  تا حدی زیادى به خواسته هاى خود که جذب بهتر و خاطر انگیز بودن فضا ی در این کتابخانه رسیده است.

کتابخانه کتابخانه 13483

قطعا شما هم دوست دارین در این شرایط مطالعه کنید ..

یکی از مواردی که در این کتابخانه و کتاب فروشی می توان دید انواع مبلمان ها و نحوه چیدمان آنها هست که به شما این  انگیزه رو میده که ساعت ها از آن استفاده کنید  استفاده از مبلمان راحت و ترجیحا غیر رسمى که مخاطب را براى نشستن و کتاب خواندن ترغیب کند.ایجاد نشیمن هاى راحت براى مطالعه و استراحت بر خلاف عرف معمول و قدیمى که از مبلمان خشک و رسمى و فضاهاى بسته براى کتابخانه ها و کتاب فروشى ها استفاده میشد و همچنین گسترش فضاى باز براى جریان داشتن روابط حرکتى آزاد و استفاده از تم گرم و دلنشین، تا حد زیادى به خواسته هاى خود رسیده است.

 13495 13496 13480

آزادی را به خریداران کتاب هدیه بدین …

 یک کتاب فروشى و کتابخانه را به فضایى جذاب براى مخاطبان تبدیل کند توجه به طراحى داخلى و ایجاد فضایى دعوت کننده است که مخاطب در آن احساس راحتى کند و از زمانى که صرف میکند لذت ببرد، در همین راستا توجه به سیرکولاسیون و روابط حرکتى در داخل فضا بسیار مهم است و ، امروزه توجه طراحان ایجاد محیطى باز، متنوع و راحت است و به مخاطب و مشترى آزادى عمل بیشترى میدهد تا با فراغ بال کتاب دلخواه خود را پیدا کند، بخواند و یا خریدارى کند.

13504     13503

photo_2015-11-10_13-02-07  13505

پلانها را دنبال کنید …

طراحی و سیرکولاسیون این کتابخانه هم نیاز به بررسی بهتر دارد که  بهتر شما در موردش نظر بدین و خوشحال میشم اون هارو با سایت خودتون  ppt90.ir به اشتراک بزارین .

13497 13498 13499   13500 13501

 

مطالب مشابه :

پاورپوینت کتابخانه ها Libraries

نوشته های مرتبط