نمای پیش ساخته و خداحافظی با نمای سنتی

دیگر زمان خداحافظی با اجرای سنتی نما ها فرا رسیده است . خداحافظی با داربست های بلند ، خداحافظی با شن و سیمان در نما ، خداحافظی با نماهای خیس ، خداحافظی با ریزش نما در زلزله ….

-پیشرفت علم و فناوری در زمینه مواد و مصالح موجب گردیده است تا استفاده از مصالح زیبا، با دوام و اقتصادی در ساختمانها و بخصوص درنمای آنها مورد توجه دست اندرکاران صنعت ساخت و ساز در اقصی نقاط جهان قرار گیرد.

-کشور ژاپن که خود در تحقیقات و ابداع مصالح مدرن یکی از کشورهای پیشرو جهان است به فناوری استفاده از کاشی و سرامیک در نمای ساختمانها بیشترین توجه را داشته است.

-پانل های نمای ساختمانی پیشرفته کاشی – سرامیکی مقاوم در برابر زلزله یکی از ابداعات ژاپنی ها می باشد که با الهام از معماری ایرانی صورت گرفته است .

نمای پیش ساخته سرامیکی (7)

  • نمونه اجرای این نما در ایران :

-نمای برج سوپر فریم پردیسان (ساختمان تجارت جهانی تبریز) بوسیله پانل های تولید شده با سرامیک های استاندارد اجرا گردیده است.

نمای پیش ساخته سرامیکی (10)

-با استفاده از این نماها که به لحاظ اقتصادی از قیمت مناسب برخورد بوده و بدون داشتن مشکلات مربوط به نصب داربست و صرف زمان زیاد اجرا می گردند، پرت مصالح و غیرصنعتی بودن نماهای سنتی مرتفع شده و یک نمای اقتصادی ، زیبا، بادوام و مقاوم در مقابل زلزله تولید میگردد که قدمی دیگر از افتخارات ملی در دستیابی به یکی از صنایع پیشرفته ساختمانی محسوب می گردد.

نمای پیش ساخته سرامیکی (2)

نمای پیش ساخته سرامیکی (3)

نمای پیش ساخته سرامیکی (4)

نمای پیش ساخته سرامیکی (9)

نمای پیش ساخته سرامیکی (5)

نمای پیش ساخته سرامیکی (6)

نمای پیش ساخته سرامیکی (11)

تکمیل نهایی نمای برج تجارت جهانی تبریز با استفاده از پانل های سرامیکی پیش ساخته :

نمای پیش ساخته سرامیکی (1)

  • برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این نماهای پیشرفته پاورپوینت زیر را ملاحظه بفرمائید :

پاورپوینت پانل های نمای سرامیکی پیش ساخته

دو زبانه زیر محتوای زیر را تغییر می دهد

حسین یوسفی