معماری دانشکده هنر و طراحی بارسلونا

معماری دانشکده هنر و ماسانا بخشی از روند تحولی میدان گاردنیا شهر بارسلوناست که در قلب تاریخی شهر واقع شده است.با ما همراه باشید.

طراحی دانشکده هنر بارسلون با هدف خلق فضایی گسترده، نورگیر، با پلانی باز در 11 هزار متر مربع ارائه شده تا نیازهای داشنجویان هنر به چنین فضایی را تامین کند. ضوابط و استاندارهای معماری دانشکده هنر بر روی نور و سیرکولاسیون آتلیه ها طراحی تاکید داشته و اینکه چگونه آسایش هنرجویان در پلانی باز تامین گردد.

دانشکده هنر بارسلون (5)a
پروژه دانشگاه هنر و طراحی بارسلون فضایی با پاسخ دهی به نیاز 3 هزار دانشجو خواهد بود. اما مورد دیگری که در معماری دانشگاه نقش مهمی ایفا می کند، برقراری ارتباط طراحی نمایآن به کالبد شهر است.

دانشکده هنر بارسلون (2)a

دانشکده هنر بارسلون (7)a

دستیابی به ظاهری بی نظیر که هماهنگ با بافت شهری بارسلونا هارمونی داشته باشد، از ضرورت های طراحی نمای دانشکده بود. ساختمان دانشگاه در واکنش به سازه های اطراف، هم از حجم و هم از نما به بخش های تقسیم شده است.

 دانشکده هنر بارسلون (6)a

دانشکده هنر بارسلون (1)a
حجم دانشگاه با هدف شخصیت دادن منفرد نیاز به کالبدی مجسمه ای شکل داشته که همزمان از سنگینی فرمی ساده بکاهد و فرمت آن را از قالب یک مکعب ساده خارج کند. چرخش فرم مکعبی ساختمان در ایجاد یک نمای نسبتا دوار شده تاثیر گذاشته و تراس های مختلفی ایجاد کرده است.

دانشکده هنر بارسلون (3)a

قطعات سرامیکی نمای ساختمان یادآور رنگ کالبد شهر بارسلون می باشد که به جای آجر، متریالی جدیدتر می باشد. علاوه بر بودن یک بافت ساده و زیبا، سرامیک ها به صورت افقی بر روی نما تعبیه شده اند که هم حریم دانشجویان را حفظ کرده، و هم از تابش مستقیم نور خورشید جلوگیری نموده است.

دانشکده هنر بارسلون (8)a

مطالب مرتبط:

پاورپوینت طراحی دانشکده معماری

پاورپوینت دانشکده طراحی ملبورن و هنرهای زیبای تهران

پاورپوینت دانشگاه های برتر دنیا از لحاظ طراحی

پاورپوینت دانشگاه شینگ هوا با رویکرد معماری پایدار

پاورپوینت دانشگاه زنان اوها

دو زبانه زیر محتوای زیر را تغییر می دهد

حسین عرب

کارشناس مهندسی عمران - دارای پروانه اجرا و نظارت از سازمان نظام مهندسی خراسان رضوی - علاقه مند به شعر ، سینما و ادبیات - برای مشاوره در زمینه های اجرائی با این شماره تماس بگیرید :09154008845