فرودگاه زاگرب (5)

معرفی بزرگترین فرودگاه کرواسی در زاگرب

فرودگاه زاگرب، فرودگاه بین‌المللی مدرن و بزرگی است و شلوغ‌ترین فرودگاه در کشور کرواسی به حساب می‌آید. برای آشنایی بیشتر با امکانات و ترمینال‌های این فرودگاه با ما همراه باشید.

«فرودگاه زاگرب» (Zagreb Airport) با نام «فرودگاه فرانیو توجمان» (Franjo Tuđman Airport) نیز شناخته می‌شود و توانسته عنوان شلوغ‌ترین و بزرگ‌ترین فرودگاه بین‌المللی در کشور کرواسی را به خود اختصاص دهد. این فرودگاه در پایتخت این کشور، یعنی شهر زاگرب واقع شده و قطب خطوط هوایی «ترید ایر» (Trade Air) و «هواپیمایی کرواسی» (Croatia Airlines) به شمار می‌رود. این فرودگاه، نام خود را از «فرانیو توجمان» می‌گیرد که اولین رئیس جمهور کشور کرواسی بوده است.

فرودگاه زاگرب (2)

فرودگاه زاگرب (3)

  • تاریخچه فرودگاه زاگرب

تاریخ آغاز فعالیت شهری فرودگاه زاگرب به سال ۱۹۰۹ برمی‌گردد و مکان آن را ۲ بار تغییر داده‌اند. آخرین بار در سال ۱۹۶۲، این فرودگاه را به محل امروزی‌اش منتقل کردند. در آن زمان، ایرلاین «ایروپات» (Aeroput) بیشترین فعالیت را در فرودگاه زاگرب داشت و به سمت نقاط مختلفی در اروپا حرکت می‌کرد. بعد از آن، «جات ایرویز» (Jat Airways) جایگزین این هواپیمایی قدیمی شد و شهر زاگرب را به مقاصد گوناگونی از جمله شیکاگو، نیویورک و تورنتو متصل می‌کرد. کم کم با افزایش تعداد مسافران، بخش‌های مختلف و تجهیزات این فرودگاه را گسترش دادند و حتی در سال ۲۰۰۸، یک ترمینال VIP نیز به آن اضافه کردند.

فرودگاه زاگرب (6)

  • ترمینال ها فرودگاه زاگرب

این فرودگاه از قدیم، یک ترمینال مسافربری اصلی داشته و از سال ۲۰۱۷، یک ترمینال جدید و بسیار بزرگ‌تر را جایگزین ترمینال قدیمی آن کرده‌اند. این ترمینال، ۳ طبقه دارد و سه سیستم حمل و نقل چمدان، ۹ بخش کنترل امنیت، ۳۰ باجه‌ی چک-این، ۲۳ بخش کنترل پاسپورت، چندین رستوران، کافه، مغازه‌های دیوتی فری و یک پارکینگ را دربرمی‌گیرد. این ترمینال جدید توانسته ظرفیت جابه‌جایی مسافر فرودگاه زاگرب را افزایش دهد و درصورت لزوم، هنوز هم فضای کافی برای گسترش آن در آینده وجود دارد.

 فرودگاه زاگرب (7)

  • دسترسی به مرکز شهراز فرودگاه زاگرب

فرودگاه زاگرب به ایستگاه مترو دسترسی ندارد؛ به جای آن می‌توانید از اتوبوس‌های خط عادی، اتوبوس‌های شاتل، تاکسی و اوبر کمک بگیرید. از سال ۲۰۱۷ به بعد، خط اتوبوس ۲۹۰ نیز به این مسیر اضافه شده که هر ۳۵ دقیقه حرکت می‌کند و از آنجایی که در ۱۶ ایستگاه توقف دارد تا به فرودگاه برسد، سفر شما حدود ۱ ساعت و ۱۵ دقیقه طول خواهد کشید. این اتوبوس‌ها از ساعت ۴:۲۰ صبح تا ۱۲:۱۵ نیمه شب قابل دسترسی هستند که البته ساعت شروع آن در روزهای یکشنبه به ۵:۲۰ صبح افزایش پیدا می‌کند.

فرودگاه زاگرب (1)

فرودگاه زاگرب (4)

منبع:کانال خانه معماران

مطالب مشابه:

پاورپوینت فرودگاه بین المللی دنور

پاورپوینت فرودگاه باخاراس مادرید

پاورپوینت فرودگاه کانسای

پاورپوینت فرودگاه هنگ کنگ

پاورپوینت روسازی فرودگاه

Email this to someoneDigg thisShare on RedditShare on LinkedInShare on Google+Share on FacebookTweet about this on Twitter
دو زبانه زیر محتوای زیر را تغییر می دهد

حسین عرب

کارشناس مهندسی عمران - دارای پروانه اجرا و نظارت از سازمان نظام مهندسی خراسان رضوی - علاقه مند به شعر ، سینما و ادبیات - برای مشاوره در زمینه های اجرائی با این شماره تماس بگیرید :09154008845

نوشته های مرتبط