شهر سبز مالزی (4)

طرح شهر سبز آینده در مالزی

این شهر سبز کوچک ۲۰ کیلومترمربعی در اطراف یک جنگل بارانی مرکزی ساخته شده و با اتخاذ یک سیستم حلقه بسته و استفاده دوباره از تمامی منابع و کنترل جریان خروجی از اکوسیستم جنگل تقلید می‌کند. با ما همراه باشید.

درصورتی‌که پول مسئله‌ای نباشد، شهر ایده آل آینده به چه شکل خواهد بود؟ لابراتوار معماری منظر (LAVA) به این سؤال با طرح دیدنی شهر جنگلی پاسخ داده که یک طرح جامع پیشنهادی برای شهری جدید در مالزی است.

شهر سبز مالزی (3)
شهر جنگلی (برنده جایزه رتبه دوم در مسابقه طراحی بین‌المللی) برای یک محله ۲۴ هکتاری ایجاد شده و بازدهی کاربری اراضی، حساسیت به محیط‌زیست و وجود یک ساختمان سمبلیک که نشانگر مفهوم شهر جنگلی است را در نظر گرفته است. کریس باس، رییس LAVA می‌گوید:”چشم‌انداز شهرهای سراسر جهان همانند هم هستند – معمولاً یک سری برج نمادین که توسط تعداد زیادی ساختمان باکیفیت کمتر احاطه شده‌اند و شبیه یکدیگر هستند”. “ما در اینجا چشم‌انداز نامتعارفی طراحی کرده‌ایم که در آن نماد شهر سبز یک فضای عمومی است، نه یک ساختمان. فضای مرکزی ما دره‌ی جنگل بارانی است که نشانگر تعامل مردم با شهر است. از شیء تا محل.”

شهر سبز مالزی (2)
تحقق الگوی پیاده‌مداردر شهر سبز مالزی
شهر پیشنهادی برای ۷۰۰هزار نفر در زمینی احیاشده بین مالزی و سنگاپور قرار دارد و شامل برج‌های اداری، مناطق مسکونی، پارک‌ها، هتل‌ها، مراکز خرید و مدرسه بین‌المللی می‌شود. این شهر اطراف فضای عمومی مرکزی یعنی دره جنگل بارانی سازمان‌یافته که توسط یک آبشار احاطه شده و به‌عنوان یادآور بصری شهر همانند اکوسیستم سه‌بعدی عمل می‌کند. دره همانند انگشتان دست در پنج جهت امتداد دارد تا پنج عنصر – چوب، آتش، خاک، فولاد و آب و همچنین ۵ ستون پایداری را نشان دهد.

شهر سبز مالزی (1)

منبع:کانال خانه معماران

مطالب مشابه:

پاورپوینت شش اصل معماری سبز

پاورپوینت معماری سبز

پاورپوینت معماری پایدار

پاورپوینت آثار شاخص معماری سبز

پاورپوینت بام سبز

Email this to someoneDigg thisShare on RedditShare on LinkedInShare on Google+Share on FacebookTweet about this on Twitter
دو زبانه زیر محتوای زیر را تغییر می دهد

حسین عرب

کارشناس مهندسی عمران - دارای پروانه اجرا و نظارت از سازمان نظام مهندسی خراسان رضوی - علاقه مند به شعر ، سینما و ادبیات - برای مشاوره در زمینه های اجرائی با این شماره تماس بگیرید :09154008845

نوشته های مرتبط