مرکز درمانی حجو (2)

طراحی مرکز درمانی جِجو

 بیمارستانی با تمرکز بر بیماری های زیست محیطی همچون درماتیت (اگزما) می باشد، و برای خدمات دهی به کودکان پیش دبستانی ارائه شده است. به طور کلی بیمارستان کودکان جِجو از فضاسازی تعاملی برای راحتی بیماران و همراهان بهره برده است. با ما همراه باشید.

ضوابط طراحی بیمارستان ججو بیشتر تمرکز بر روی فضای طبیعی، و جنگل های جوز هندی به صورت طبیعی داشته که به مجموعه پیوند خورده اند. جایی که مسیر پیاده رو، پارکینگ خودروها و جنگل برای راحتی رفت و آمد انسان با طبیعت، و راحتی طبیعت نسبت به دخالت انسان به همدیگر متصل شده اند.

مرکز درمانی حجو (5)

وقتی از بالا به سیرکولاسیون مسیرهای درون سایت را مشاهده می کنیم، پی خواهیم برد که شیوه ارگانیک در تمام ارتباطات سایت و شاه راه ها و حتی فرم ساختمان موج می زند. ترتیب بندی ساختمان به تنهایی با مرزبندی درون سایت و جنگل های اطراف آن تطبیق یافته است.

مرکز درمانی حجو (3)

عبارت جِجو در زبان کره ای به مفهوم نمادین سنتی گهواره یا در آغوش طبیعت اشاره می کند که بخش تاثیرگذاری در طراحی مفهومی نمای بیمارستان و سایت پروژه در جنگل های درخت جوز یا همان می باشد.
مرکز درمانی حجو (8)
طراحی بیمارستان تخصصی کودکان بیشتر مانعی برای باد قالب فصول سرد می باشد. فرم دوار ساختمان باد سرد را در زمستان مسدود کرده، و رد فصول گرم مانند یک فیلتر نسیم خنکی را به درون ساختمان هدایت می کند. با جدا کردن جرم ساختمان و درگیر شدن جنگل به کل مجموعه، یک چشم انداز طبیعی به مرکز بیمارستان پیوند خورده که محدوده ای مناسب برای دریافت نور و تهویه طبیعی به شمار می رود.

مرکز درمانی حجو (10)

مرکز درمانی حجو (15)

پلان بیمارستان تخصصی پوست ججو به 4 فضای عملکردی تقسیم شده است. فضاهای درمانی، آموزشی، اقامت و کسب کار به صورت خوشه های مجزا می باشند. این کلیت مجموعه است که توسط خطوط عمودی ارگانیک به هم متصل شده تا ارتباط بصری جنگل و باغ بتواند تاثیرات روانی مثبتی را بر روی بیماران، همراهان و کارکنان بگذارد..

 مرکز درمانی حجو (1)

مرکز درمانی حجو (13)
به طور کلی معماری مرکز درمانی ججو بر اساس مضمون شفا داده شدن در طبیعت جوز است. تجسم این ایده با ترکیب شیشه، رشته های باریک آلومینیوم بر روی نمای شیشه ای و فرم دوار ساختمان منتشر شده است. فقط سطح پایین ساختمان با متریال صلب از سنگ پوشیده شده است. چون به طور کلی ماهیت کانسپت اصول طراحی بیمارستان بر تهویه طبیعی، نور و طبیعت تمرکز داشته است.

مرکز درمانی حجو (11)

تیم معماری پروژه بیمارستان کودکان ججو پس از طراحی تمرکز خود را بر روی اجرای با کیفیت با عملکرد بالای یک فضای درمانی گذاشته اند. به طور کلی سایت بیمارستان یک عامل مقاومت کننده در برابر ساختمان بود که کاربرد عایق بندی و متریال را بیش از هر نیاز دیگری برای ساختمان ضروری می نمود.

مرکز درمانی حجو (4)

مرکز درمانی حجو (6)

این پروژه می تواند یک نمونه موردی بی نظیر از ادغام ساختمان های درمانی در فضاهای طبیعی، به همراه اقلیم نسبتا سخت باشداد پر از مصرف و پر از ضایعات است. کسی باید حلشان کند!

مرکز درمانی حجو (9)

مرکز درمانی حجو (12)

مطالب مشابه:

پاورپوینت اصول طراحی بیمارستان

پاورپوینت اصول طراحی اورژانس

پاورپوینت بیمارستان میلاد تهران

دو زبانه زیر محتوای زیر را تغییر می دهد

حسین عرب

کارشناس مهندسی عمران - دارای پروانه اجرا و نظارت از سازمان نظام مهندسی خراسان رضوی - علاقه مند به شعر ، سینما و ادبیات - برای مشاوره در زمینه های اجرائی با این شماره تماس بگیرید :09154008845