سوپرپنل چیست ؟ (1)

سوپرپنل چیست ؟

سوپرپنل ها یکی از روش های نوین صنعتی سازی ساختمان می باشد . روشی که در آن از فوم های عایق اماده استفاده شده و سرعت کار نسبت به اجرای سنتی ساختمان بالاتر می باشد . در ادامه با سوپر پنل بیشتر اشنا میشویم :

سوپرپانل نوع تکامل یافته سیستم های قدیم تر (Insulating Concrete Form) ICF است.

سیستم های ابتدایی ICF دیوارهایی است که از چیدن بلوک های تو خالی پلی استایرن و قراردادن میلگردهای قائم و افقی به صورت محدود در آن، و بتن ریزی در فضاهای خالی داخل بلوک ها ساخته می  شدند.

صفحات پلی استایرن به ضخامت حداقل 5 سانتی متر توسط رابط هایی از جنس پلاستیک یا فلز به همدیگر متصل و از اتصال آن بلوک­هایی توخالی حاصل شده که در فضای خالی آن میلگرد قرار داده و بتن ریزی می شود.

نوع عملیات اجرایی آن شبیه به چیدن بلوک است که مستلزم صرف زمان و محدودیت های سازه ای می شود.

سوپرپنل چیست ؟ (3)

سیستم سوپرپانل با اصلاح روش ICF  ابتدایی در جهت صنعتی تر کردن ساختمان سازی و بالا بردن سرعت اجرا و مقاوم سازی آن در برابر زلزله، با تغییرات اساسی در المان های ICF  ابتدایی، ابداع گردید.

سوپرپنل چیست ؟ (2)

مبتکر این تکنولوژی کمپانی PLASTEDIL  سوئیس می باشد که سیستم مذکور را با نام PLASTBAU  در سراسر دنیا عرضه نموده است .

این سیستم متشکل از المانهای باربر و غیر باربر ساختمان، یعنی دیوار باربر، سقف باربر و دیوار پارتیشن (جداکننده غیر باربر) است.

سوپرپنل چیست ؟ (1)

حذف قالب بندی و ارماتوربندی :

با استفاده از این سیستم می توان 60% عملیات مربوط به اجرای یک سازه بتنی را در کارخانه انجام داد و با انتقال قطعات به سایت اجرایی ، عملیات ساخت را به سرعت به انجام رسانید.

مزیت عمده این سیستم حذف عملیات قالب بندی و آرماتوربندی دیوارهای باربر بتن آرمه به  روش سنتی به میزان حداقل 90% در محل اجرای پروژه است.فقط برای نگهداری قالب ها برای موقع بتن ریزی به یک بست نگهدارنده نیاز است .

سوپرپنل چیست ؟ (9)

سوپرپنل چیست ؟ (10)

قطعات دیوار در ارتفاع طبقه و قطعات سقف به طول دهانه و بر اساس طرح معماری ساخته، به محل حمل به سرعت در محل خود نصب و عملیات بتن ریزی انجام می شود.

سوپرپنل چیست ؟ (4)

سوپرپنل چیست ؟ (5)

سوپرپنل چیست ؟ (6)

سوپرپنل چیست ؟ (7)

امکان اجرای دیوارهای سوله با سوپرپنل :

سوپرپنل چیست ؟ (11)

اجرای نماهای سیمانی بر روی دیوار سوپر پنل :

سوپرپنل چیست ؟ (12)

کسب اطلاعات بیشتر با دانلود پاورپوینت های زیر :

پاورپوینت بررسی کامل سیستم سوپر پنل

پاورپوینت مقایسه کامل سیستم های تری دی پنل ، سوپر پنل و ساندویچ پانل با یکدیگر

Email this to someoneDigg thisShare on RedditShare on LinkedInShare on Google+Share on FacebookTweet about this on Twitter