خانه مارس (1)

خانه مارس ؛ خانه ای رویایی در مریخ

گروه معماری OPEN در همکاری با شیائومی غول تکنولوژی و الکترونیک چین، یک خانه مسکونی اولیه را در نمایشگاه عمومی “الهام خانه های رویایی” ارائه نمود. این پروژه در یک غرفه واحد و مجزا با شبیه سازی محیط سیاره مریخ طراحی شده، و جلوی ورزشگاه آشیانه پرنده پکن واقع شده است.با ما همراه باشید.

این پروژه بخشی از یک زمینه تحقیقاتی در دوسالانه نوآوری های تحقیقاتی و صنایع می باشد،و با هدف معرفی سکونتگاه و خانه هایی برگزار شده که برای آینده شهر مناسب هستند. طراحی سکونتگاه مریخ یکی از جالب توجه ترین پروژه های این نمایشگاه به شمار می رفت. کارشناسان و برگزارکنندگان نمایشگاه، با بررسی بازخورد عموم نسبت به خانه ها می توانند عادات زندگی شهری بازدیدکنندگان را تحلیل کنند و نسبت به پروژه های موجود بهترین گزینه ها معرفی نمایند.

 خانه مارس (7)
خانه مارس (6)

به واسطه پروژه ساخت و ساز بر روی مریخ، گروه معماری OPEN با بررسی احتمالات زندگی در سیاره ای دیگر، چالش های سکونت در یک محیط راحت، ساده و عملکردگرا را توسط یک خانه کوچک به نمایش گذاشته است. تصورات اولیه اینگونه به ما نشان داده شده اند که انسان مجبور به تنها سکونت کردن در سیاره ای دوردست مانند مریخ است. به طور طبیعی نمیتوانیم در مریخ به منابع طبیعی طبق عادتمان در کره زمین تکیه کنیم. در اینجا هیچ گزینه ای به جز کاهش و صرفه جویی در مصرف منابع وجود نداشته و فقط حداقل ملزومات را حمل کنیم.

خانه مارس (8)

خانه مارس (2)

خانه مارس یا همان سکونتگاه مارس یک تصویر ایده آل از ترکیب یکپارچگی، تکنولوژی، طراحی صنعتی و معماری می باشد. در حال حاضر تمام لوازم خانگی شیائومی می توانند توسط تلفن های همراه ساده، بدون احتیاج به سیم از راه دور کنترل و مدیریت شوند. خانه مریخ یک قدم فراتر رفته و می تواند تمام لوازم الکترونیکی و هوشمند درون پناهگاه را همسان سازی (synthesized) کند و همه را به مغز هوشمند خانه متصل کند. در رابطه با کنترل منابع، این خانه گرما، مصرف، چگالی و تمام منابع جانبی را به واسطه سیستم های الکترونیکی کنترل می کند. خانه به واسطه تجهیزات تاسیساتی و تکنولوژیک خود، آب، هوا و دما ذخیره می کند و پس از بازیافت دوباره در اختیار کاربر خود قرار می دهد.

 خانه مارس (10)

خانه مارس (3)
این خانه برای مریخ است. مکانی با انرژی خودگردان و صفر درصد ضایعات. یک متریال سبک در ابعاد 2.4 در 2.4 متری از فایبرگلاس و فیبرهای سبک ساخته شده و می تواند به راحتی حمل شود. یک محصول صنعتی مناسب برای زندگی در هر محیط که قابل استفاده بر روی کره زمین هم می باشد. و بالاتر از همه این یک خانه ایده آل، و ایده ای ناب برای کشف امکانات بی حد و حصر آینده است.

خانه مارس (4)

خانه مارس (9)

مطالب مشابه:

پاورپوینت خانه های رویایی

پاورپوینت ویلای هیل هوس(خانه تپه)

پاورپوینت خانه آبشار و معماری ارگانیک

Email this to someoneDigg thisShare on RedditShare on LinkedInShare on Google+Share on FacebookTweet about this on Twitter
دو زبانه زیر محتوای زیر را تغییر می دهد

حسین عرب

کارشناس مهندسی عمران - دارای پروانه اجرا و نظارت از سازمان نظام مهندسی خراسان رضوی - علاقه مند به شعر ، سینما و ادبیات - برای مشاوره در زمینه های اجرائی با این شماره تماس بگیرید :09154008845