نیروگاه خورشیدی روی دریا (2)

بزرگترین نیروگاه خورشیدی روی دریا در ژاپن

مهندسان ژاپنی  به امید جذب انرژی خورشیدی از روی سطح آب دریا، بزرگترین نیروگاه خورشیدی شناور جهان را در این کشور بنا می کنند.مراحل ساخت دو نیروگاه شناور خورشیدی عظیم با توان سالانه 3300 مگاوات در ساعت، در شهر کاتو ژاپن به پایان رسیده است.

شرکت چندملیتی Kyocera در حال ساخت نیروگاه خورشیدی شناور ۷/ ۱۳ مگاواتی روی مخازن آبی سد یاماکورای ژاپن است که از ۵۰۹۰۴ پنل خورشیدی بهره‌مند شده و در مدت زمان ۲۴ ماه امکان برق رسانی به حدود ۵ هزار منزل مسکونی را فراهم خواهد کرد.

نیروگاه خورشیدی روی دریا (3)

شرکت Kyocera اعلام کرده این نیروگاه در تاریخ ۳۱ مارس ۲۰۱۸ میلادی در فضایی به وسعت ۱۸۰ هزار متر مربع به بهره‌برداری خواهد رسید. این نیروگاه خورشیدی سیار می‌تواند سالانه ۱۶۱۷۰ مگاوات ساعت توان الکتریکی تولید کند که این رقم به منزله کاهش آلودگی‌های کربنی به میزان ۸۱۷۰ تن خواهد بود.

نیروگاه خورشیدی روی دریا (1)

از اواخر سال ۲۰۱۴ میلادی استفاده از پنل‌های خورشیدی در ژاپن، در پرتو رشد تعداد استارت‌آپ‌های فعال در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر افزایش یافت. نصب پنل‌های خورشیدی روی سطح آب علاوه بر تامین انرژی الکتریکی می‌تواند تا حد زیادی میزان تبخیر منابع آبی را نیز کاهش دهد. در صورت موفقیت پروژه نصب صفحه‌های خورشیدی شناور، ساکنان اطراف دریاچه و همچنین جانداران و موجودات زنده در دریاچه نیز تاثیرات مثبتی را شاهد خواهند بود.

نیروگاه خورشیدی روی دریا (4)

در این بین، میزان برق تولیدشده توسط پنل‌های خورشیدی شناور روی آب درمقایسه با پنل‌های روی زمین بسیار بیشتر است، چراکه پنل‌ها بطور دائم از طریق آبی که در زیر آنها جریان دارد، خنک می‌شوند.دو نیروگاه خورشیدی شناور نیشیرا پوند و هاگاشیهیرا پوند که در شهر کاتو ساخته شده‌اند، می‌توانند برق مورد نیاز 920 خانوار را تأمین کنند.سایه ایجاد شده توسط پنل‌های خورشیدی روی آب، رشد جلبک و تبخیر آب را کاهش می‌دهد. همچنین این دو نیروگاه شناور از توان مقاومت در برابر شرایط توفانی و گردباد برخوردار هستند.دو شرکت Kyocera و Century Tokyo Leasing، کار ساخت این دو نیروگاه شناور را برعهده داشتند.

نیروگاه خورشیدی روی دریا (2)

مطالب مشابه:

پاورپوینت انرژی خورشیدی

پاورپوینت خانه خورشیدی

پاورپوینت solar energy

پارکینگ های خورشیدی

جاده های خورشیدی نسل بعدی جاده ها

نیمکت های خورشیدی

Email this to someoneDigg thisShare on RedditShare on LinkedInShare on Google+Share on FacebookTweet about this on Twitter
دو زبانه زیر محتوای زیر را تغییر می دهد

حسین عرب

کارشناس مهندسی عمران - دارای پروانه اجرا و نظارت از سازمان نظام مهندسی خراسان رضوی - علاقه مند به شعر ، سینما و ادبیات - برای مشاوره در زمینه های اجرائی با این شماره تماس بگیرید :09154008845