استادیوم امام رضا (ع)

ورزشگاه امام رضا (ع) ؛ مدرن ترین ومنحصر به فرد ترین ورزشگاه ایران.

استادیوم امام رضا (ع) که به همت آستان قدس رضوی احداث شده را می‌توان بی نظیرترین استادیوم در ایران و حتی خاورمیانه از لحاظ معماری و امکانات دانست.
پیشرفته‌ترین و مجهزترین استادیوم چندعملکردی ایران در قلب مشهد.

• معرفی ورزشگاه :
استادیوم 30000 نفری امام رضا (ع) در زمینی به مساحت 5/4 هکتار و با زیربنای حدود 20000 متر مربع در تقاطع بلوار خیام و فردوسی و در ضلع شرقی سایت 12 هکتاری مجموعه ورزشی آستان قدس رضوی احداث شده است.
با بهره برداری از این استادیوم که علاوه بر پیست دو و میدانی و امکانات موجود در یک استادیوم فوتبال استاندارد (طبق استانداردهای فیفا) مجهز به 10 سالن ورزشی استاندارد ، پارکینگ و امکانات فرهنگی و رفاهی دیگر از قبیل آمفی تئاتر ، سالن های سمینار ، سالن غذا خوری ، موزه افتخارات ورزشی آستان قدس رضوی ، کلاس های مربیگری و … می باشد ، پیشرفته ترین و مجهزترین استادیوم چند عملکردی ایران پا به عرصه فعالیت خواهد گذاشت.
هزینه پایان یافته این پروژه نزدیک به ۱۵۰ میلیارد تومان است.

ورزشگاه امام رضا ع (3)a

 • وجه تمایز اصلی استادیوم :
وجه تمایز اصلی استادیوم امام رضا (ع) با سایر استادیوم های داخل کشور در شکل گیری سالن های ورزشی با عملکردهای متنوع در فضای زیر سکوی تماشاچیان فوتبال می باشد که به پویایی و بقاء پروژه در دراز مدت کمک شایانی خواهد نمود.
از نکات جالب این استادیوم وجود 10 سالن فوق مجهز در رشته‌های مختلف ورزشی در قسمت زیر جایگاه‌های تماشاچیان است که این نوع طراحی برای اولین بار در ایران انجام شده است. این مجموعه سالن‌ها شامل سالن‌های بدنسازی، پینگ‌پنگ، جودو، تکواندو، کاراته، ژیمناستیک و…. می‌شود. یک کلینیک شبانه روزی و دایمی هم در مجموعه وجود خواهد داشت.هم چنین طراحی به صورتی است که آمبولانس میتواند تا داخل سالن های ورزشی هم وارد شود.
در این پروژه 10 سالن ورزشی به مساحت 9000 متر مربع و امکانات جانبی مورد نیاز آن پیش بینی گردیده است.
مدیرعامل تربیت بدنی آستان قدس رضوی با بیان اینکه استفاده از تمامی امکانات این مجموعه به طور همزمان وجود دارد، اظهار کرد: تمامی ورودی و خروجی سالن ها مجزا است و تمامی رفت و آمدها از طریق گیت و با کارت های الکترونیکی که مجوز عبور از سالن های مشخص برای آن تعریف شده است، صورت میگیرد.

ورزشگاه امام رضا ع (4)a

 • سقف ورزشگاه امام رضا (ع):
تمام استانداردهای لازم برای تکمیل و تجهیز ورزشگاه امام رضا (ع) لحاظ شده است و اکنون سازه‌هایی که برای مسقف کردن ورزشگاه استفاده خواهد شد، نصب گردید و مرحله مسقف کردن آن به مراحل پایانی رسیده است. سقف ورزشگاه توسط شرکتی فرانسوی ساخته شده است. این شرکت، سقف ورزشگاه المپیک لندن و چند ورزشگاه جام جهانی 2010 افریقای جنوبی و چند ورزشگاه برزیل در جام جهانی 2014 را هم اجرا کرده است.

 ورزشگاه امام رضا ع (6)a

  • این ورزشگاه تنها ورزشگاه تمام سرپوشیده ایران است.
    در همکاری بین شرکت آذران سازه از فعالان در زمینه سازه های صنعتی و شرکت فرانسوی آلمانی الاصل آندرس نوبل که سابقه ی سال ها کار در زمینه سازه های خاص را دارد سقف استادیوم امام رضا طراحی شد و به مرحله ی اجرا رسید. این سقف با سازه ای خاص و مدرن که هزینه ی نهایی ساخت آن نزدیک به ۴۰ میلیارد تومان پیش بینی می شود روح و ظاهر جدیدی به استادیوم امام رضا بخشیده تا حدی که می تواند در کنار سایر ویژگی ها این استادیوم را به یکی از استادیوم های مطرح در خاورمیانه تبدیل کند.

ورزشگاه امام رضا ع (5)a

ورزشگاه امام رضا ع (1)a

مطالب مرتبط:

پاورپوینت ورزشگاه امام رضا ع مدرن ترین ورزشگاه ایران

پاورپوینت استادیوم اصلی المپیک لندن

پاورپوینت استانداردهای ورزشگاه

پاورپوینت معرفی چند ورزشگاه منحصر بفرد دنیا

پاورپوینت ورزشگاه 6000 نفری حسین رضازاده

دو زبانه زیر محتوای زیر را تغییر می دهد

حسین عرب

کارشناس مهندسی عمران - دارای پروانه اجرا و نظارت از سازمان نظام مهندسی خراسان رضوی - علاقه مند به شعر ، سینما و ادبیات - برای مشاوره در زمینه های اجرائی با این شماره تماس بگیرید :09154008845